Ana Sayfa KURUMSAL Araç Kiralama

Araç Kiralama

84
0
Paylaş

Araç kiralama son yüzyılda inanılmaz artışta, özellikle büyük şehirlerde bu ön plana çıkıyor. Günlük hayatımız da uzun yola çıkacak olursak ve rahat bir yolculuk etmek istiyorsak eğer kesinlikle her 10 kişiden 5’i araç kiralama yöntemini denemektedir.

Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de sektörleşme yolunda hızla ilerleyen bu alan, en çok genelde firmalar tarafından tercih ediliyor. Firmalar aylık veya yıllık dönemlerde firma bünyesine araç satın almaktansa kiralama tercihini deniyor. Böylelikle aracın bakımı, onarımı gibi durumlardan kar etmiş oluyor. Özellikle büyük şehirlerde yer alan firmaların %90’ı araç kiralama tercihine başvuruyor.

Araç kiralarken nelere dikkat etmeliyiz öncelikle, kiraladığınız aracın hangi amaç için kiralandığı çok önemli, şayet bir firma için kiralıyorsanız önceliğiniz aracın az yakıtla uzun yol kat etmesidir. Böylelikle masraftan kısıp bütçenize faydalı olabilirsiniz. Devamında size 10 tüyo verebiliriz.

Araç Kiralamada 5 Önemli Unsur

  • Firma araştırması; araç kiraladığınız da kiralama işlemini yapacak olan firmanın ayrıntılarını inceleyin ve diğer araç kiralama firmalarıyla karşılaştırın aynı aracı daha uygun fiyata kiralama şansınız var ve ayrıca araç kiralama firmalarının kampanyalarını takip ederek kampanyalardan faydalanabilir, uygun fiyata araç kiralayabilirsiniz.
  • İhtiyacınız tarzdan bir araç kiralayın, küçük araçlar genelde daha az yakıt harcarlar siz ihtiyacınızdan büyük bir araç kiraladığınız da bu maddi anlamda size yansıyacaktır. Bu tür konuları işlemek sizin elinizde biraz araştırma ile size uygun aracı bulmanız mümkün olacaktır.
  • Yakıt durumunu kontrol etmek önemlidir, araç kiralama firmaları genelde tam dolu depo ile araç teslimatı yapar ve karşılığında tam dolu bir araç bekler ama bazı firmalar depoyu doldurmayıp karşılığında sizden tam dolu bir depo isteyebilir buda maddi anlamda zarar demek sizin için. Bu hususa çok dikkat etmeliyiz, herkesin günümüz de kötü olabilme ihtimalini göz önünde bulundurmak lazım.
  • Kiraladığınız aracın en önemli unsurlarından biri sigortadır, sigortasız kiraladığınız araçta maddi anlamda belki sorun yaşamazsınız bu durum araç kiralama firmasını ilgilendirir ama siz zamanınızdan olursunuz, bir trafik polisi tarafından yapılacak uygulama sonucu araç ile yola çıkmanıza izin verilmez. Hele ki acil bir durum söz konusuysa mağdur olmanın bir anlamı yok değil mi? Bu konuya çok çok dikkat etmelisiniz.
  • Araç kiralama sözleşmesine çok dikkat edin, karşınıza neyin çıkacağını bilemezsiniz,
    Sözleşmeyi imzalamadan önce merak edilen her şeyi sormakta da hiçbir sakınca yok. Ancak eğer bu konuda tedirginlik hissediliyorsa, kiralamadan önce esasları araştırmak, bilen biriyle gitmek ve güzel bir pazarlık yapmak oldukça faydalı .

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here