Ana Sayfa KURUMSAL Asansörcü

Asansörcü

349
0
Paylaş

Asansör iş bakımından en zor işlerden birisi ve teknik bilginin yüksek olmasını gerektiren bir sektör, günümüz de asansör kazalarının sürekli yaşanmasının en büyük etkeni herkesin bu sektörde olmasından kaynaklıdır, Türkiye’de bilinen gerçekten asansör ustalarının sayısı yüzü geçmez aslına bakarsak bu mesleğe en az 20 yılını vermen lazım gerçekten profesyonel bir asansörcü olmak için.

Asansör kazaları neden oluyor?
Asansör kazalarının bir çoğu bakımsızlıktan kaynaklı veya bakım yapan kişinin eksik bilgilerinden kaynaklı yaşanmaktadır, çalışacağınız asansör firmasında bulunan asansör personelinin ne kadar deneyimli olduğu çok önem kazanıyor, çünkü aksi halinde yaşanacak olaylardan geri dönüşün imkansız olduğu ve insanların büyük zararlar gördüğü büyük bir problemle karşı karşıya gelebilirsiniz. Bir diğer husus söylediğimiz üzere asansör ustalarının deneyimsiz olmalarından kaynaklı bir durum, asansörün kaba çalışması ve teknik kısımlarının birebir çok profesyonelce ve en ince detayların yapılması çok önemlidir. Asansör raylarının sağlamlığı, asansör mekanizmasının en iyi verimde ve en iyi şekilde çalışıyor olması önemli hususlardan biridir, bir diğer hususta asansörün milimetrik hesaplarla doğru şekilde doğru yerde duruyor olmasının önemi de var bu düzen doğru şekilde yapılmadığında asansörün yıpranma süreci kısalır ve problemleri görmeniz de zorlaşabilir.

Asansör bakımın ne sıklıkla yapılmalıdır?
Asansör en iyi şekilde yapılıyor olsa ve en iyi ustalar tarafından dizayn edilse bile en az 6 ay da bir standart bakım yapılması gerekli ve yılda bir defa genel bakım yapılmalıdır. Rayların temizlenmesinden tutunda, makine dairesinde bulunan motorun bakımı da önemlidir ve asansörün katlarda durma fonksiyonlarının çalışmalarını da çok iyi ayarlamak gerekli bunların yanında elektrik aksamının da kontrol edilmesi her hangi bir aksilik yüzünden kesintiler veya teklemeler söz konusu olursa yine söylediğimiz gibi asansörün yıpranma süreci hızlanacaktır.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here