Ana Sayfa TEKNOLOJİ Cep telefonları cebinizi yakmasın

Cep telefonları cebinizi yakmasın

104
0
Paylaş

Telefon kılıflarının önemi, cep telefonlarımızın sadece gösterişli görünmesi için telefon kılıfı kullandığımızı sanıyoruz ama hal bu ki bu böyle değildir. Çok yüksek maliyetlerde aldığımız bu cep telefonlarını korumak amaçlı kullanılır aslında telefon kılıfları, cep telefonlarının hayatımızdaki yerini çok fazla ve önemi de çok yüksektir, böyle önemli bir aletin korumasız olması demek kullandığımız cep telefonlarının daha çabuk zarar görmesi ve yeni bir cep telefonuna ihtiyaç duymamızı sağlamaktadır.

Telefon kılıflarının ciddi önemleri

Herşey den önce kullandığımız bu teknolojinin doğaya verdiği zararı biliyoruz ama kullanmak durumunda da kalıyoruz, telefon kılıfları olmadığını düşünürsek söylediğimiz gibi telefonların korumasız olması cep telefonlarının çabuk hasar görmesine ve kullanılamaz hale gelmesine sebep verir, bu durumda yeni bir cep telefon almak zorunda kalırız ve dünya geneline sayısal olarak yansıtacak olursak şimdi üretilen telefon sayısının en az 4 katı kadar üretim gerçekleşebilir ama bunu ne üreticiler ister nede kullanıcılar biliyoruz ki doğa insanlar için dünyada ki en önemli unsurdur.

Bir diğer konuya gelecek olursak yine telefon kılıfı olmadığını düşünürsek korumasız bir telefonun hasar görme riski yüksek olmasından kaynaklı kullanım süreci azalacaktır maddi anlamda buda gereksiz bir masraf anlamına gelmektedir. Öncelikle bu sebeplerden ötürü cep telefonu kılıfı kullanmayı ihtimal etmemelisiniz, hem cebinize hemde doğaya saygı gösterin ki, hem siz kazanın hemde insanlık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here