Ana Sayfa KURUMSAL Demir Doğrama

Demir Doğrama

447
0
Paylaş

Demir doğrama dışarıdan bakıldığında bir iş, para kazancı sağlanan bir sektör gibi görülse de işin derinliklerine indiğiniz de göreceksiniz ki düşündüğün gibi hiçte değilmiş. Demir doğrama aslında bir sanattır, özellikle demir doğrama alanında bir dal vardır ki adına ferforje diyorlar bu işi gerçek bir sanatkarın yapabileceği şeyler olduğunun ispatıdır.

İyi bir usta nasıl anlaşılır?
Öncelikle iyi bir ustayı hiç bu işten anlamayan kişilerin anlamasının en basit yöntemi, merak edip bazı sualler yönelttiğiniz de ustaya size sert bir bakışla geçiştirircesine cevap veriyorsa o usta işinin ehlidir diyebiliriz. Çünkü gerçekten bu sanatkar her sanatta olduğu gibi işini seviyordur ve sanat alanında çalışmalar yapan insanların rahatsız edilmesini hiç bir sanatkar istemez. Bir diğer taraftan demir doğrama sanatını yapan gerçek bir usta işini hiç bir zaman aceleye getirmeyendir, hiç bitmesin duygusu vardır ya sanat yapan her bireyde buda öyle bir şeydir.

Diğer sektörlerden ayıran en güzel unsurda budur aslında demir doğrama sektöründe ülkemiz genel olarak büyük bir potansiyele sahiptir, demiri işleyen ellerin çok olması demek ülkenin ekonomisini doğrudan etki etmesi gerekirken uzun yıllar boyunca bu sektörde bu sanatkarlar emeklerinin karşılığını alamamıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here