Ana Sayfa KURUMSAL Epoksi zemin kaplama

Epoksi zemin kaplama

315
0
Paylaş

Gelişen teknoloji ile gelen muhteşem bir akım var bunu herkes çok iyi takip ediyor ve biliyor her alanda olduğu gibi zemin kaplama hizmetlerinde de teknoloji oldukça ilerlemiş durumda, günümüz de zemin kaplama sektörünün insanlara sunduğu kalite ön planda olmakla beraber uzun ömürlü olması insanların tercih sebebi olmuştur.

Epoksi zemin kaplama bu alanda zirveyi yakalamıştır, epoksi diğer zemin kaplama metotlarından bir çok farklılık taşımaktadır, en önemli özelliği uzun süreli kullanılmasından kaynaklı, yıpranma ömrünün düşük olmasından dolayı tercih sebebidir. Söz gelimi bir binanın epoksi zemin kaplamayla izole edilmesi ile poliüretan izolasyon, çimento esaslı izolasyon, bitüm esaslı izolasyon veya membran izolasyon  arasında uçurum kadar fark vardır.

Epoksi zemin kaplama farklılıkları;

  1. En başta epoksi zemin kaplama sistemlerinin yıpranma sürecinin yüksek olması
  2. Her türlü hava koşullarında (karada, denizde, rüzgar, fırtına vb.) durumlardan etkilenmemiş olması
  3. Sanayi alanında kimyasal etkenlerden dış yüzeyini en sağlıklı şekilde korumuş olması
  4. Görsel olarak dekoratif görünümü diğer zemin kaplamalardan çok daha esnek olması
  5. Doğaya hiç bir şekilde zararı olmamış olması da en büyük tercih sebeplerinden biridir
  6. Temizlenmesi bakımından diğer zemin kaplama sistemlerinden çok daha kolay temizlenebilir olması

Epoksi zemin kaplama kullanım alanları genellikle spor salonlarında, endüstriyel alanda hizmet veren kurumlar ve çeşitli renklerde kullanımından  ötürü yüzme havuzlarında tercih ediliyor, epoksi zemin kaplama ile kaplanmış bir zemini toz, kimyasal atık vb. kirlilik durumunda temizlenmesi çok kolay ve basittir. Ayrıca güneş ışınlarından kaynaklı aşınmalara karşı dayanıklı olup 90 derece sıcaklığa dayanabilmektedir.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here