Ana Sayfa TEKNOLOJİ Facebook bin pişman

Facebook bin pişman

167
0
Paylaş

Facebook yakın zamanda bir skandala imza atmıştı, facebook kurucusu Mark Zuckerberg sosyal medya karşısına geçip özür niteliğinde bir konuşma yaptı. Bu yapılanlar için çok üzgün olduğunu belirten Mark Zuckerberg bunun bir güven ihlali olduğunu itiraf ettikten sonra böyle bir şeyin yapılmaması için yeni güvenlik önlemleri alıp bir daha böyle bir olayla karşı karşıya gelmeyeceğiz dedi.

Suçlama konusu 50 milyon kullanıcının bilgilerine izinsiz erişmesiydi, işin aslına bakarsak bu durum Amerikan ürünlerin %90’ına dahildir cep telefonu olsun sosyal medya olsun bir çok alanda bu durum söz konusu oluyor herkesin bu konuda dikkatli olması gereklidir.

Türkiye için de böyle bir şey var kesinlikle şimdi aklınızdan geçen soruyu tahmin edebiliyorum acaba bizim de özelimize giriyorlar mı ? Sorusu bile komik geliyor gerçekten hele ki bizim ülkemiz üzerinden bir çok büyük proje içerisinde olan Amerika bu durumda Türkiye’de neler yapmaz düşünsenize.

Türklere ait bir sosyal medya

Türklere ait Türkiye’de kullanılacak bir proje geliştirilse aslında güzel olur ama bu biraz zor gibi güvenlik anlamında bilişimde çok çok geride olduğumuz için bu büyük pazarın içine bir Türk kolay kolay giremez girdiği an fazla tutmazlar sanal dünyada bunun için bireysel veya kurumsal bir proje çalışması değilde devletin desteği ile bir şeyler belki olabilir çok iyi bilişim güvenliği personeli gerekeceği için bu bir çok kişiyi aşıyor gibi.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here