Ana Sayfa EKONOMİ Foreks mağdurlarına müjde

Foreks mağdurlarına müjde

275
0
Paylaş

Genellikle İnternet ortamında kullanımı artan forex bir ülkenin para birimi ile başka bir ülkenin para birimi arasındaki değişim oranlarından faydalanıp döviz ticaretinin yapıldığı piyasa tipi diyebiliriz. Günümüz de yatırım aracı olarak Türkiye’de en çok yatırım yapılan alanlardan birisi foreks.

Bu alanda ticaret yapmaya çalışan bir çok kişi mağdur olduğunu duyurmaya başlamasıyla TBMM bu olaya el atma kararı aldı, foreks piyasasında yer alan aracı kurumların bireysel yatırımcıları mağdur ettiği yönde ortaya atılan iddialar ne kadar doğru bilinmez ama bu mağduriyetlerin çok olmasından sebep kurulan bir komisyon tarafından ele alınacak bu durum.

Toplantıya katılan maliye, adalet ile gümrük ve ticaret bakanlığı, borsa İstanbul, merkez bankası, spk, bbdk, bilgi teknolojileri tarafından bir sunum yapılması beklenmektedir. Foreks ülkemiz 2000’lerin başında popüler olmaya başlamıştı, bu alanda hizmet veren aracı kurumların sayısı iki elin parmaklarını geçmiyordu diyebiliriz ama günümüz de artık herkes bu ticaretin içine girme çabası içinde

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here