Ana Sayfa DÜNYA Fransa’ya tepkiler devam ediyor

Fransa’ya tepkiler devam ediyor

184
0
Paylaş

Fransa’da 300 karaktersiz siyasetçinin Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılması yönünde bir açıklama sunmuştu, bu dünya basınında büyük yankı buldu, Amerika başkanı Trump’ın Kudüs İsrail başkenti olmasını kabul etmesinden sonra Fransa’nın da İslam karşıtı tavırları tüm dünyada büyük tepki oluştu.

Özellikle Ak Parti grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransız 300 siyasetçinin yaptığı bu bildiri için skandal bir bildiri sözleriyle sert çıkıştı. Cumhurbaşkanı söylemlerinin devamında Fransa’da kendini bilmez siyasetçiler Kur’an’dan bazı ayetlerin çıkarılmasını isteyen bir bildiri yayımlamış. Acaba ömürlerinde kendi kitapları İncil’i, Tevratı, Zebur’u okumuşlar mıdır? Okumuş olsalar herhalde kendi kitaplarının da yasaklanmasını isterler. Ey batı bizim kutsal kitabımıza saldırdıkça şunu bilesiniz ki biz sizin kutsallarınıza saldırmayacağız ama sizi alaşağı edeceğiz sözleriyle devam etti.

Bu durum bizim ülkemiz de olduğunu düşünsenize, ALLAH göstermesin öyle bir şey söz konusu bile olmaz da biz o kadar karaktersiz bir toplum değiliz çünkü, yapıldığını düşünerek Dünya’nın tepkisi ne olurdu merak etmiyor değiliz. Büyük ihtimalle Türkiye’yi yerden yere vururlardı hem içeriden hemde dışarıdan, ama Fransa’ya bakıldığında Müslüman ülkeler haricinde kimsenin tepki vermediğini görebiliriz bunu görmeyen diğer siyasetçileri de anlamıyoruz hala seçim propagandası yapılıyor sadece seçim propagandası yani insan ne için yaşar ne için siyaset yapan bunun bilincinde olmayan siyasetçilerle dolu memleket bir Cumhurbaşkanı ve bir kaç Ak parti milletvekili ve bakanlar tarafından bu durum sürekli dile getiriliyor anlamış değilim bunu ve insanların bazı şeylerin farkına varamamış olmalarını da anlayamıyorum açıkçası, Ak parti karşıtı büyük çoğunluk içinden kesin bu durum için yine dini siyaset yapıyor dini siyasete alet ediyor diyordur. Yukarıda belirttiğim üzere insan ne için yaşar hiç düşünüyor musunuz. Politika, ticaret, eğitim vb. insanları toplumları etki eden her konu insan adına oluşumlardır insanın bu dünyadaki var olma sebebinin din olduğunu biliyoruz ateistleri bir kenarı alırsak e o zaman siyaset, ticaret, eğitim vb. konular da dinsiz yapılabilir mi?

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here