Ana Sayfa DÜNYA Google’da istifalar devam ediyor

Google’da istifalar devam ediyor

139
0
Paylaş

Google çalışanları gün geçtikçe azalmaya başlıyor, yapılan habere göre Google 4.000 kişi istifa etti, istifa etmelerindeki etken ise Google Pentagon ile yaptığı çalışmalar yüzünden olduğu söyleniyor. Pentagon ile ortaklaşa yürütülen bir yapay zeka teknoloji çalışmaları yüzünden 4 bin Google çalışanı projeden ayrıldıklarını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde ilk sinyallerini veren Google çalışanlarının Pentagon ile yaşadığı anlaşmazlıklar, bugün itibariyle karara varıldı. Bir çok Google çalışanına göre Amerikan hükümeti; Marven adlı ortaklaşa geliştirilen yapay zeka programında, etik değerlerin dışına çıkarak insanlık için tehdit oluşturacak bir silah haline getirmek istiyor.

Google tepkiler tüm Dünya’dan gelmeli
Google Dünya’nın en çok kullanılan teknolojik faaliyetlerinin sahibi konumunda başka arama motoru Google, Youtube, Android vb. bir çok alanda teknolojisini tüm dünya kullanıyor, Pentagon ile yapılan çalışmalarıyla tepki çeken uluslar arası bu büyük firmaya karşı insanların göz ardı etmeleri anlaşılmaz. Unutulmasın ki bizler bu teknolojileri kullanmayarak bir şey kaybetmeyiz ama kullanarak nelere sebebiyet verebileceğimizi tahmin bile edemeyiz.

2018’de İsrail’in Kudüs’te yaptıklarını nasıl unutacağız
Uluslara mal olmuş bu tür teknolojileri oraya koyan Google gibi firmaların devlet himayesi altında olmaları kabul edilir bir şey değil. Aslında günümüz teknolojisi bu kadar ilerlemişken neden bu teknolojileri biz sunamıyoruz diye düşünmüyor değilim. Dünya’da bunun örnekleri Çin’de var, Japonya’da var neden Orta doğu ülkeleri Pentagon gibi vahşi kuruluşlar tarafından yıpratıldığı ve insanlarının öldürüldüğü bu dönemde hala onları destekleyen teknoloji firmalarının ürünlerini kullanır anlayamıyorum

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here