Ana Sayfa TEKNOLOJİ Günümüz de İnternet ne kadar güvenli

Günümüz de İnternet ne kadar güvenli

107
0
Paylaş

Birleşmiş Milletler yapmış olduğu ankete göre İnternet kullanıcılarının endişeleri artmakta olup, güvenlik konusunda güvenlerinin kalmadığı yönde. Kullanıcılar İnternet’i kullanırken artık eskiye nazaran kendilerini güvende hissetmediklerini belirttiler, yakın zamanda özellikle Facebook ve bir diğer sosyal ağların güvenliği ile alakalı haberlerin çıkmasıyla bu durum ayyuka çıkmış durumda.

İnternet’in vazgeçilmezi güvenlik önlemleri
Global düşünce ve küresel yönetişim inovasyon merkezinin değerlendirdiği anket sonuçlarının güven, gelişimi yüksek olan ülkelerde özellikle eticaret platformlarının mobil ödeme sistemlerinin sorunsuz bir şekilde çözüme kavuşması önceliklerin başında gelmektedir.

Ne olduysa Facebook’tan sonra oldu.
Son günlerde Facebook da yaşanan büyük güvenlik krizi nedeniyle insanların bakış açıları oldukça değişti tabi ki, çünkü sosyal ağlar arasında en çok kullanılan sosyal medya Facebook olduğundan ötürü bu yansıma % olarak yukarı çıktı, bu olay gerçekleşmeden önce İnternet kullanıcısı olan insanlar % 76 oranında güvenilir bulduğunda bu olaydan sonra % 41 oranına düşmüş durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here