Ana Sayfa GÜNDEM İddaa Yasaklansın

İddaa Yasaklansın

711
2
Paylaş

İddaa, milli piyango, sayısal loto gibi şans oyunları bu memleketten yasaklanmalıdır. Bunların her biri kumardır ve haramdır, nasıl bir Müslüman ülkede yaşıyoruz ki bunlar hala ülkemizde kullanılmaktadır anlayamıyorum, Müslümanlık bu dünyalık insani anlayış kavramı içinde mi yer almaktadır. Neden kimse bu konu için bir şey yapmıyor yada yapamıyor, iş dine gelince siyasetçisinden toplumuna, din adamından hukukçusuna herkes ahkam kesmeyi biliyor. Unutulmasın ki ALLAH’ın yasak ettiği her hangi bir şeye bile bile yasak değildir demek veya elinde imkanı olupta engellememek Müslümanı dinden çıkarır.

Topluma sorsanız %99 Müslümanım der ama bu ülkede öylesine cahiller var ki bu cahiller azımsanacak gibi değiller içki, zina, kumarın yasak olmasını ister misiniz diye sorsanız hepsine değil belki ama her hangi birine hayır diyebilen kişilikte insanlar var. Açık ve net bu konuyu dallandırıp budaklandırmaya gerek yok bu ülkenin asıl meselesi aslında bunlardır.

Ey Muhammed! Sana şarap ve kumardan soruyorlar. De ki: Bu ikisinde büyük bir günah, bir de insanlar için bazı menfaatler vardır. Fakat günahları, menfaatlerinden daha büyüktür. Yine sana neyi infak edeceklerini soruyorlar. De ki: İhtiyaçtan fazlasını infak edin. İşte böylece Allah, size âyetlerini açıklıyor. Umulur ki siz düşünürsünüz. (BAKARA/219)

Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fal okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz.

Şeytan, içki ve kumarla sizin aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah’ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçtiniz değil mi? (MAİDE/90-91)

Bile bile bu insanları bu ateşe atan tüm ideolojik kavramların ve tüm insanların karşısındayız, bunları bilip insanlara anlatmayan toplumun peşinden gittiği bazı insanlar vardır bu insanlar siyasetçiler, din adamları, bilim adamları, eğitimciler, anne ve babalar herkes sorumludur ahirette size bunları bile bile neden sustunuz, engel olmaya çalışmadınız diye sorulduğu vakit ne cevap verebilirsiniz.

Şahsım adına buradan ve etrafımdaki insanlara bunların yanlış olduğunu belirtiyorum elimden geldiğince anlatıyorum ve kaçınıyorum ALLAH’ın izniyle buradan başta bu ülkenin başındakilere sesleniyorum bu insanları yobazlığa iten unsurları yasaklayın artık! Bunun hesabını sizde veremezsiniz eminim ki ben cahil bu kadarını biliyorsam siz okumuş eğitim almış görmüş geçirmiş devletin başına gelmiş insanlar daha fazlasını biliyorsunuzdur.

2 YORUMLAR

  1. Kesinlike bu ülkenin en büyük sorunları insanların günaha ve harama devlet yapısı olarak olarak açık olması bu para tuzaklarının yasak olduğunu düşünsenize bir onca dönen para insanların ellerinde olacak ve bu para Türkiye piyasasında gezmiş olacak ve bunun en güzel yanı ise insanlar haramdan uzak kalacaklar

  2. evet kesinlikle iddaanın yasaklanması lazım, bu ülkede gerçekten kumar denilen şey tam manasıyla yasaksa eğer milli piyango, iddaa, şans oyunlarının falan hepsinin yasak olması lazım sırf bazı insanlar kazanç sağlayacak diye onca masum saf ve cahil insanın ocağı yıkılıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here