Ana Sayfa KURUMSAL Profesyonel seo yapmak

Profesyonel seo yapmak

180
0
Paylaş

Profesyonel anlamda web siteniz için seo yapılandırması öncelikle neden önemlidir, bir web sitesinin amacına kovuşabilmesi için önceliği olan şey kullanıcılara ulaşabilmesidir, genel anlamda kurumsal veya kişisel her web sitesi reklam amacı gütmektedir, ya maddi bir reklam geliri veya manevi anlamda bir reklam anlayışı içerisinde kurulur zaten bunların aksi halinde web sitenize seo yapmanızın hiç bir anlamı yoktur.

Peki web sitenizi arama motorlarına uygun hale getirip nasıl geliştirebilirsiniz, günümüz İnternet teknolojisinde sosyalleşmek artık eskiye nazaran daha popüler ve aktif yaşanamaktadır. Bu sebepten arama motorlarının algoritmalarında bir web sitesinin oluşumu hakkında önceliği ne kadar sosyal bir web sitesi olduğunuzdur. Yani web sitenizi siz İnternet üzerinden nasıl sosyal oluyorsanız web sitenizinde sosyalleşmesini sağlamalısınız bunu paylaşımlar yaparak yapabilirsiniz, büyük sosyal ağlardan örnek verecek olursak facebook, twitter, instagram, google plus ve youtube gibi büyük sosyal ağları kullanarak web sitenizin sosyalleşmesini sağlamalısınız.

İkinci aşamaya gelecek olursak web sitenizin içeriğinin özgün yani web sitenizin içeriğini yansıtacak ve aynı zamanda bir karaktermiş gibi web sitenize bir vizyon oluşturmanız gereklidir. Kurumsal siteler de bu genellikle zordur ama makaleler sayesinde bunu başarmanız mümkündür.

Üçüncü aşamada linkler yani sitenize referans olacak olan bağlantı türleridir. Bu bağlantıları almadan önce link aldığınız sitelerinde sizin gibi özgün aynı vizyona sahip olduklarından emin olmalısınız, size referans olacak olan web sitelerinin ne kadar kaliteli vizyon sahibi ve sosyal bir web sitesi olursa o kadar sağlıklı seo yapmış olursunuz.

Bunların haricinde site içi seo analiziniz çok yapılması gerekmektedir burada da özgünlük söz konusudur, özellikle etiketler ve resimler özgün olursa arama motorlarının istediği doğru bilgi kavramı çerçevesinde 4/4’lük bir web sitesi oluşturmuş olursunuz.

Bir diğer ayrıntı ise dörtüncü şıkkımız sitenize kullanıcı sağlamak ve tanıtım yapmak bunu Google adwords, facebook veya youtube gibi benzeri sosyal ağlar sayesinde gerçekleştirebilirsiniz yahut popüler bir haber sitesi veya benzeri video siteleri gibi bilgi kaynaklı siteler gibi siteler de reklam vererek kullanıcı sağlamanız mümkündür. Bu kullanıcıları sadece siz değil arama motorlarının algoritmalarını yaygınlaştırıp, bilgi taşıyan örümcek diye adlandırdığımız yazılım editörleride görmektedir, böylelikle sitenizin ne kadar popüler bir web sitesi olduğunu yansıtmış olursunuz, bu sayede sitenizin ana anahtar kelimesinde bir çok arama motorunda ilk sırada veya ilk sayfada yer almanız kolaylaşır ve sürekli kalmanızı sağlarsınız.

Bu anlamda teknik bilgi ve detaylar için önerebileceğim bir kişi var dilerseniz https://www.lokmangunes.com adresinden irtibata geçerek bu çalışmaların tümünü size sağlayabilirler ve ayrıca ücretsiz danışmanlık hizmetinden de faydalanmış olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here