Ana Sayfa KURUMSAL Reklam danışmanlığı

Reklam danışmanlığı

277
0
Paylaş

Günümüz dünyasında teknolojinin ilerlemesi ile beraber reklamcılık alanında hızla gelişimler yaşanmakta, reklam dünyasında bilinenin aksine doğru şekilde ve doğru orantılı yapmak adına reklam danışmanları ve danışmanlık adı altında firmalar oluşmaya başlamış durumda, sektörün devlerinden olan Google bu alanda ayrı bir yer tutmaktadır, arama motorları arasında en çok tercih edilmesinden kaynaklı olarak reklam danışmanlarının en çok tercih ettiği reklam sistemi olarak göze batıyor.

Reklam danışmanları ne yapar, reklam danışmanları profesyonel anlamda analiz uzmanlarınca oluşmakta olan bir gurup veya kişilerdir, analiz kabiliyeti yüksek
olan kişilerin genelde bu alanda hizmet verdiğini görebilirsiniz. Reklamcılık günümü de ekonomik sistem de ticari kurum ve kişilerce en çok ihtiyaç duyulan bir olgudur, reklamınızı kendiniz elbette yapabilirsiniz alanınız da çok iyi olabilirsiniz ve nereye ne şekilde ulaşacağınızı biliyorsunuzdur ama doğru şekilde yansıtmadığın sürece genellikle size getirisi götürüsü ile aynı orantılı olur, aksi halinde getirisi götürüsünü karşılamaya bilir de çoğu zaman.

Burada reklam danışmanları araya giriyor işte, sizin sektörün veya reklam alanınız ile alakalı bir analiz yapıyor. Analiz sonrası sizin nasıl bir reklam politikası izlemeniz gerektiği hazırlanıyor, hemen ardından bütçe meselesi az bütçe ile çok kişiye ulaşmak bunu sizin başarabilmeniz elbette mümkün ama bir reklam danışmanı bu alanda uzman olmasından kaynaklı size zaman ve tecrübe kazandırabilir.

Reklamınızı ne kadar iyi yaparsanız istediğiniz alanda hızla yürümeye hatta zirveye ulaşmanız mümkündür, reklam süreci bazen uzun olabiliyor bazen yapılan tekniklerin hızla karşılık bulmasıyla beraber bu süreç kısalabiliyor da.

Reklam alanında en çok tercih edilenler
Reklamcılıkta yukarıda belirttiğimiz gibi en çok tercih edilen Google Adwords gelişen İnternet teknolojileri sayesinde istediğin alanda istediğiniz kullanıcıya ulaşmanız mümkündür, Adwords haricinde sosyal ağlar tercih ediliyor bunların başında da Facebook, Instagram, Youtube başı çekmektedir, reklamınızı en iyi şekilde yayınlıyacağınız platformlar yer almaktadır sitemlerinde ve ayrıca kullanıcı sayısı bakımından bir çok reklam aracından fazla kullanıcıya sahiptir.

Bir başka bakış açısıyla gerçek dünyaya dönüş yaparsak şayet, broşür, kartvizit ve el ilanları ile de reklamınızı çok başarılı bir şekilde yapabilirsiniz ama bu genelde konumsal anlamda bir reklam işlevi olmaktadır, bulunduğunuz konum da bu materyallerle çok iyi reklam yapabilirsiniz, reklam danışmanları bu alanda size ne gibi fayda verebilir peki, reklam yapacağınız tabela, el ilanı, kartvizit broşür vb. ürünlerin hazırlanışını ve etki alanınıza göre tasarlanmasına yardımcı olacak en iyi uzmanlardır.

Bir diğer reklam alanı televizyon ve radyo sistemleri üzerinden yapılan reklamlar özellikle bu tarz reklamları yayınlamanız açısından reklam danışmanları iş başına geçiyor, görsel veya sesli olarak reklamın tasarımından tutunda reklamın ne şekilde hangi bölümde olması gerektiği konusunda uzman kişilerdir reklamcılık işin özüne gelecek olursak sanatsal bir kavramdır aslında üstte söylediğimiz üzere kabiliyet gerektiren bir iştir. Herkesin reklam danışmanı olup olmadığını bir başlangıç sayesinde öğrenebilirsiniz unutmayın, reklam danışmanın söylemleri, fiziki durumu veya size sunduklarıyla çok iyi bir reklam danışmanı olduğunu anlamanız mümkün değildir, küçük bir başlangıçla size başarı sağlayabiliyorsa işte o bu işin sanatkarıdır, işte o zaman süreklilik sizin eliniz de size bu konuda gerçek bir ticari yönlendirme sunabilir ve zirvede kendinizi hayal etmeye başlayabilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here