Ana Sayfa SAĞLIK Yeşil eriğin 7 faydası

Yeşil eriğin 7 faydası

262
0
Paylaş

Tamda mevsimi değil mi yaza girerken yeşil erikler olur sofralarda hemen yerini alır, kilo vermek isteyenlerin bu mevsimde en çok tükettiği meyve türlerinden biri olan yeşil erik özellikle açlık hissinizi yok edebilir, diyetisyenlerin de en çok önerdiği meyvedir yeşil erik.

Faydalarına gelecek olursak

  1. Organik asit içeriği meyveler arasında yer alan yeşil erik . Tüm bu organik asitler vücudun alkali tutulmasına yardımcıdır.
  2. Laktik asit ve sitrik asit salgılayan vücuttaki bu asit türlerini etkisiz hale getirir, böylelikle yoğunluğu önleyebilirsiniz.
  3. Diş ve kemik sağlığınız açısından önemli bir meyve olup, süt ürünleri tüketilmesinden kaynaklı kalsiyum emilimini yukarı çeker.
  4. Proteini yüksek besinler ile yeşil erik tüketildiğinde asit etkisini azaltacaktır, bu sayede kilo verme zamanını olumlu olarak etkilemiş olur
  5. Yeteri kadar kalsiyum ve fosfor oranına sahip olan yeşil erik, kalsiyum emilimini artırmasından kaynaklı olarak çocuk ve yaşlıların tüketmesi gereken baştaki meyve çeşitlerindendir
  6. Sindirimi kolaylaştırı, kabızlık problemini önleyicidir yeşil eriğin buna etken olan özelliği ise çözülebilir lif açısından zengir bir besin olmasından kaynaklıdır.
  7. Diz etlerinize etkisi de iyi anlamdadır, düzenli şekilde yenildiği zaman diş etlerini güçlendirici niteliktedir.
Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here