Ana Sayfa SAĞLIK Zayıflamak istiyorum artık

Zayıflamak istiyorum artık

317
2
Paylaş

Obezite teknolojinin gelişimi ile beraber gelmiş bir büyük sağlık sorunudur, bu büyük sağlık sorununu çözmek için aslında bir çok yöntem vardır ama önemli olan sizin için hangisinin uygun olduğunu bulmaktır. Bütün mesela bu olduğundan genelde insanlar çözüm arayışını bir uzmandan almaktadır bu en mantıklı olanı aslında ama bir uzmana danışmadan da bu durumdan kurtulmanız mümkün olabilir.

Psikolojik bir durum söz konusu
Her şeyden önce unutulmaması gereken kendinizin psikolojisini iyi ölçmeniz gerekmektedir, psikolojik bir tedavi alın diye demiyorum kesinlikle insanı en iyi kendi bilir teorisiyle yola çıkıyorum. Önce kendinizi odaklamanız gerekli zayıflamak istediğinizden emin olduğunuzu sanarsınız ama öyle değildir biz gazla bir çok yöntem denersiniz ortada hiç bir şey yok bu rahatsızlıktan (obezite) hala kurtulamamışsınızdır…

Kendinizi öncelikle psikolojik anlamda çok iyi hissedeceğiniz konuma getirmelisiniz ve sürekliliği çok önemlidir psikolojinizin bu durumu alışkanlık haline getirme süreci önemli bunu ruhen aslında anlayabiliyorsunuz denemeden bir şeyleri gözle görebilmeniz mümkün değil psikolojik anlamda kendinizi her hangi bir şeye odaklayabileceğinize gerçekten inanıyorsanız şimdi zayıflama vakti gelmiştir.

Öncelikle yediğiniz yemeklerin sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz ve yukarıda söylediğim gibi bir metot bulabilirsiniz kendinize benim bu anlamda bir tavsiyem yok ama Karadeniz çayını tavsiye ederim aslında insanlar şunu karmaşık buluyor insanın sağlığı için en önemli öğün sabah kahvaltısıdır sabah kahvaltınızı en iyi şekilde yapıp diğer öğünlerde midenizi dizginleyecek gıdaların başında çay geliyor örnek verecek olursak daha iyi anlaşılacaktır sabah kahvaltınızı dilediğiniz gibi yapıp öğlen arasında sadece çay ile idare edebilirsiniz aslında bu açlık hissini körertecektir ve sizi emin olun akşama kadar idare edecektir. Açlık hissi yüksek oranda psikolojik olduğunu unutmayalım yine yukarıda belirttiğimiz gibi bu uygulama için önce psikolojinizi düzenlemelisiniz, akşam sonra bir öğün dilediğinizi yiyebilirsiniz tabi bu yediğiniz yemeklerin sağlıklı olması önemli sebzeden meyveden bahsetmiyorum dilediğinizi yemekte özgürsünüz ama vücudu sağlandıracak besinlerden uzak kalmalısınız protein yerinde sağlıklı yemekler tercih edip bedeninizi dinç tutmalısınız, dinç olmalı ki psikolojik anlamda fiziğiniz beyninize sorun yaşatmamalı bu iki önemli durumu doğru orantılı şekilde sürdürebilirseniz kısa bir süreçte zayıfladığınızı anlayacaksınız, işin güzel kısımı zayıflamaya başladığınızda işler artık lehinize işlemeye başlayacaktır bu en güzel avantajlardan birisi sonrası biraz daha sancısız olacaktır.

Paylaş

2 YORUMLAR

  1. Evet bunu hic dusunmemistim aslinda psikolojik birazda bu durum diyet onemli bir unsur ama psikolojn musait degilse bir anlam ifade etmiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here